Loading...

Įtempiamos lubos - tipai, privalumai ir trūkumai, montavimas

Įtempiamos lubos - tipai, privalumai ir trūkumai, montavimas
Įtempiamos lubos - tipai, privalumai ir trūkumai, montavimas

Įtempiamos lubos jau seniai nebėra modernaus interjero prabanga. Šiandien jas galima išvysti beveik visuose namuose, ir tai visai nestebina, nes pagal kainos ir kokybės santykį įtempiamos lubos daug kartų lenkia savo tinkuojamus ar gipso kartono „brolius“.

Pažiūrėkime, kokie yra įtempiamų lubų privalumai, kokios šios apdailos medžiagos rūšys egzistuoja, kaip pritvirtinti atitinkamą konstrukciją ir ar yra kokių nors įtempiamų lubų priežiūros ypatybių.

Įtempiamų lubų privalumai

Kodėl įtempiamos lubos tokios populiarios? Privalumai yra matomi plika akimi.

Lubų išlyginimas

Gipso kartono lubos

Pirmiausia apie įtempiamas lubas galvojama tais atvejais, kai reikia apdailinti nelygius paviršius su dideliu skirtumu tarp betoninių plokščių arba medinių lubų lyginimu.

Pastebimai sunkiau tvirtinti sunkias OSB plokštes ar gipso plokštes ant lubų, dėl to atsiranda siūlių, kurios reikalauja atskiro sandarinimo ir bėgant metams vis įtrūksta.

Dar daugiau problemų kyla dėl lubų dažymo. Iš pradžių jas reikia tinkuoti, paskui glaistyti ir gerai nušlifuoti, kad gautųsi idealiai lygus paviršius. Tik po to galite dažyti lubas pasirinkta spalva.

Lubų glaistas

Su įtempiamomis lubomis viskas daug paprasčiau. Drobės įtempimas visiškai paslepia galimus nelygumus. Tokiu atveju drobė gali neturėti nė vienos siūlės, o jeigu yra siūlė, tada ji beveik nematoma. Specialistai tokias lubas ištempia  per kelias valandas, nepalikdami dulkių ir nešvarumų, o tai sutaupo nemažai laiko.

Tekstūrų ir spalvų įvairovė

Šiuolaikiniai gamintojai gamina drobes luboms, kurios gali būti skirtingos tekstūros ir įvairių spalvų. Gamintojai nenustoja stebinti pirkėjų siūlydami įvairiaspalves ir net meniškas drobes.

Yra daugiau nei 150 dizaino sprendimų, tarp jų ir imituojančių metalą, akmenį ar odą. Jei pageidaujama, tokiose lubose lengva montuoti ir taškinį apšvietimą, ir sudėtingą sistemą, vadinamą „žvaigždėtu dangumi“. Akivaizdu, kad su įtempiamomis lubomis jūs gaunate originalumo, kurio nerasite kitose apdailos medžiagose.

Ilgalaikis naudojimas

Gamintojų teigimu, atidžiai prižiūrint šią konstrukciją, įtempiamos lubos jums tarnaus 20 ar net 30 metų. Paprastai savininkas iki to laiko spėja nudažyti jau dažytas arba balintas lubas bent vieną kartą.

Ekologinė švara

Gaminant įtempiamų lubų drobes, naudojamos aplinkai nekenksmingos medžiagos ir nekenksmingi dažai, dėl šios priežasties tokia apdaila gali būti naudojama bet kurioje gyvenamojoje patalpoje, įskaitant miegamąjį ir vaikų kambarį.

Gebėjimas slėpti

Komunikacijų slėpimas po įtempiamomis lubomis

Šių lubų privalumas – ne tik galimybė išlyginti sienas, bet ir galimybė paslėpti įvairias gyvenamosios erdvės komunikacijas, kurios gali sugadinti  visą vaizdą (išsikišę vamzdžiai, elektros instaliacija ir kt.).

Priežiūros paprastumas

Įtempiamas lubas labai lengva prižiūrėti. Jos netraukia dulkių, o bet kokias dėmes galima lengvai pašalinti drėgnu skudurėliu. Paprastai įtempiamos lubos gali būti plaunamos arba valomos šlapiu būdu, ko tikrai netoleruoja gipso kartono plokštės ir kitos drėgmei jautrios konstrukcijos.

Priimtina kaina

Daugelis mano, kad įtempiamų lubų kaina yra trūkumas. Tačiau ne viskas taip vienareikšmiška. Jeigu perkate gipso kartono plokštę, specialius dažus, glaistą ir atsižvelgsite į meistrų darbų kainą, gipso kartono lubos pasirodys brangesnis pasirinkimas.

Atsižvelgiant į tai,  kad lubų tempimui skiriamos tik kelios valandos, skirtingai nei sudėtingi apdailos darbai, kurie trunka keletą dienų, šis pasirinkimas atrodys dar labiau patrauklus.


Įtempiamos lubos Lietuva