Loading...

Įtempiamų lubų įrengimo tipai

Įtempiamų lubų įrengimo tipai
Įtempiamų lubų įrengimo tipai

Dauguma paprastų žmonių įtempiamų lubų montavimui samdo specialistus, negalvojant apie tvirtinimo sistemą, tačiau kai kuriais atvejais tokių subtilybių žinojimas gali būti naudingas ir pinigų atžvilgiu.

Yra trys šių lubų tvirtinimo būdai, kurie priklauso nuo konstrukcijos ir medžiagos tipo.

Harpūnų tvirtinimo sistema

Tai yra labiausiai paplitusi tvirtinimo sistema, naudojama PVC plėvelės lakštų tempimui. Šios sistemos specifika yra pati tiesmiausia: būsimų lubų drobė išpjaunama iki norimo dydžio, o po to per visą jos perimetrą išlituojama plastikinė V formos plokštė. Tai yra harpūnas, jis yra pakankamai minkštas, todėl yra suspaustas ir įkištas į griovelius, kuris ištiesinamas ir suteikia lubų tempimą.

Pagrindinis tokios sistemos privalumas yra tas, kad prireikus harpūną visada galima ištraukti iš griovelių, kad būtų galima išspręsti problemas ar išleisti vandenį po potvynio.

Tokia sistema gali būti naudojama tik PVC plėvelei. Veikiant šilumos pistoletui, plėvelė įkaista, o harpūnas lengvai įkišamas į griovelius. Audinys net kaitinant netampa elastingu, o tai neleidžia dirbti su harpūnu.

Harpūnų sistemai reikia naudoti specialią įrangą (šilumos pistoletus), taip pat tiksliai išmatuoti ir pjauti ašmenis. Neprofesionalus požiūris šiuo atveju gali sugadinti medžiagą.

Užsegimo sistema

Užsegama tvirtinimo sistema įtempiamoms luboms

Ši sistema gavo savo pavadinimą dėl specialaus segtuko, galinčio pritvirtinti drobę, KLIPSO. Tokia tvirtinimo sistema įrengiama per visą patalpos perimetrą, po to joje užspaudžiama drobė - dažniau medžiaginės lubos.

Tokiu atveju nereikia šildyti audinio, segtukas patikimai prispaudžia jį prie profilio. Sumontuota drobė gali būti pataisyta, jei staiga ji sumontuota kreivai. Vienintelis minusas, prieš baigiant darbą reikia nupjauti medžiagos perteklių, kad sistema užsidarytų mirksėjimu, o dėl apipjaustymo lubų nuimti ir sumontuoti vietoje nepavyks. Ši savybė būdinga visoms medžiaginėms luboms.

Kaiščiu tvirtinama sistema

Ši sistema taip pavadinta dėl specialaus kaiščio, kuris įsmeigiamas į plastikinio profilio griovelį ir taip prispaudžia ištemptos juostos kraštą.

Specialistai, esant galimybei, vengia įrenginėti ar naudoti  tokią sistemą, nes kalant plastikinį kaištį ant drobės dažnai susidaro iškraipymai, kurių atsikratyti yra problematiška. Šios sistemos teikiama įtampa yra daug silpnesnė nei „harpūno“ ar „segtuko“. Esant spaudimui iš viršaus ant drobės, kyla pavojus, kad ji iššoks iš griovelio.

Kaiščiu tvirtinama sistema imama naudoti tik atskirais atvejais, kai kitų sistemų naudoti neįmanoma arba nepatartina.


Įtempiamos lubos Lietuva