Loading...

Įtempiamų lubų montavimas. Pagrindiniai etapai

Įtempiamų lubų montavimas. Pagrindiniai etapai
Įtempiamų lubų montavimas. Pagrindiniai etapai

Pažvelkime atidžiau į visus įtempiamų lubų įrengimo etapus.

Parengiamieji darbai

Kaip jau minėjome, vienas iš įtempiamų lubų privalumų yra tai, kad pagrindinio paviršiaus paruošti nereikia. Tiesa, nuo paviršiaus pageidautina pašalinti visus šveičiamuosius elementus, kurie gali nukristi ant drobės, sudaryti įdubimus ar palikti pastebimas dėmes.

Nusprendus pašalinti balinimą ar dažus, lubas galima nuvalyti mentele, nušlifuoti arba nuplauti vandeniu. Jei lubos buvo padengtos tapetais, juos teks pašalinti vandeniu ir mentele.

Taip pat nuimkite visas kabančias konstrukcijas, kurios gali pradurti ploną plėvelę ar audinį.

Lubų garso izoliacija (neprivaloma)

Nesvarbu, ar gyvenate privačiame name, ar bute, norint apsisaugoti nuo pašalinio triukšmo, lubas patartina izoliuotis nuo pašalinių garsų. Tai ypač svarbu esant įtempiamoms luboms, nes jos tik sustiprina akustiką.

Izoliacinio sluoksnio sukūrimas nėra sudėtingas procesas, tačiau gana brangus. Visų pirma, palei visas lubas kas 60 cm reikia užpildyti medinius strypus. Tada visos lubos, įskaitant strypus, turi būti padengtos polimerine plėvele. Kiekvienos angos viduje tarp lentjuosčių būtina iškloti pluoštinio šilumos izoliatoriaus plokštes. Iš viršaus visa konstrukcija padengta drėgmei atsparia plėvele.

Svarbu tik pritvirtinti visą konstrukciją prie medinių strypų  vinimis su plastikinėmis kepuraitėmis. Būtinos kepuraitės tam, kad  neužkliūti įtempiamų lubų plėvelės.

Sienų ir lubų žymėjimas

Norėdami pradėti, naudodami lazerinį nivelyrą, turėtumėte numušti lubų montavimo lygį, pieštuku nubrėždami liniją. Kartu su užsakyta drobe gausite jos montavimo schemą, kurioje bus nurodytos armatūros tvirtinimo vietos ir kitos savybės. Šis žymėjimas taip pat turi būti pritvirtintas prie lubų.

Sienų profilių tvirtinimas

Bagetai arba sienų profiliai tvirtinami pagal ženklinimą po lubomis. Profilis tvirtinamas prie sienos, po to tiesiai per jį grąžtu išgręžiama skylė ir sumontuojamas tvirtinimo kaištis.

Armatūros platformų įrengimas

Tame pačiame lygyje, kaip ir įtempiamos lubos, turėtų būti įrengta speciali plastikinė platforma, skirtos šviestuvui ar lempai montuoti. Norėdami tai padaryti, ji  nuleidžiama nuo lubų iki norimo aukščio ir pritvirtinama metaliniais laikikliais.

Armatūros montavimas

Specialistai netgi nuleidžia platformą šiek tiek žemiau, kad prireikus sulenktų laikiklius ir vėlesnio sujungimo su plėvele metu pakoreguotų platformos aukštį.

Laidų sujungimas

Sumontavus platformas, būtina nutiesti laidus. Idealiu atveju laidai turi būti nutiesti per gofruotą rankovę, kuri turi būti pritvirtinta prie lubų kaiščiais. Tokiu atveju geriau paimti laidus su atsarga, kad būtų patogiau vėlesniam pajungimui.

Pasiruošimas juostos įtempimui

Ant grindų neturi būti šiukšlių ir jokių aštrių daiktų. Patartina jas uždengti įprasta plėvele.

Lubų lakštas turi būti atlenktas ir paguldytas gerąją puse žemyn.

Drobės montavimas

Šioje pastraipoje mes apsvarstysime PVC plėvelės ir audinio lubų montavimo galimybes.

PVC plėvelės montavimas

Naudojant šilumos pistoletą, audinys pašildomas iki 55-60°C. Laikini spaustukai pritvirtinami išilgai drobės kraštų, po kurių jie pirmiausia pradeda užpildyti vieną kampą į harpūną, o tada priešingą. Užveržus kampus, drobė išlyginama, o jos kraštai lengvai įsprausti į harpūną. Kai tik oras kambaryje atvės, Užuolaida išsities ir taps visavertėmis lubomis.

PVC lakšto montavimas


Medžiaginių lubų montavimas

Medžiaginių lubų atveju šilumos pistoletas nenaudojamas, nes kaitinant audinys neišsitampo. Svarbu, kad drobė turėtų 10–12 cm paraštę iš abiejų pusių.

Svarbu teisingai pastatyti drobę kambario viduryje, kad drobės tiekimas iš abiejų pusių būtų maždaug vienodas. Perlenkus audinį per pusę, mentelės pagalba jis sukraunamas į profilio griovelį, kurio laukas užspaudžiamas segtuku. Iš kambario vidurio reikia palaipsniui pereiti iš pradžių į vieną, o paskui į kitą pusę, kol bus sukaupta visa drobė.

Kampai užpildomi paskutiniai, po to lieka tik nupjauti perteklinį tinklelį ir sumontuoti kištuką.

Apibendrinant, prižiūrėti įtempiamas lubas nėra sunku. Jei pageidaujama, jas visada galima nušluostyti kempine arba nuplauti plovikliu.


Įtempiamos lubos Lietuva