Loading...

Lubų apšvietimas

Lubiniai šviestuvai yra pačiame lubų paviršiuje arba šalia jo. Šis apšvietimas taip pat įrengiamas iš anksto paruoštose vietose arba „pagrinduose“, pritvirtintose originalių lubų paviršiuje.

Ant lubų montuojamuose apšvietimo elementuose, siekiant išvengti perkaitimo, patartina naudoti liuminescencines energiją taupančias lempas, kurios neskleidžia per daug šilumos, nes rėmas su šviestuvais puikiai priglunda prie lubų paviršiaus.

Taip pat lubiniuose šviestuvuose gali būti naudojami neliuminescenciniai energiją taupantys elementai. Šiuo atveju lempa ir lubas turi būti atskirtos lubomis, o šviestuvai turi būti išdėstyti nuo lubų, kad neperkaistų ir nedeformuotų jos paviršiaus.

Pakabinamas apšvietimas

Lengviausias pasirinkimas įtempiamų lubų dekoravimui šviestuvais yra sumontuoti pakabinamą šviestuvą. Paprastai sietynas yra su specialiu kabliu, skirtu pakabinti ant lubų.

Norint teisingai sumontuoti apšvietimo elementą, reikia įsitikinti, kad įrenginio anga įtempiamose lubose sutampa kabliu betone.

Jei pakabinamoje lempoje nėra kabliuko tvirtinimo elemento, toks įtaisas montuojamas ant lubų naudojant specialų laikiklį.

Tvirtinimo plokštė prisukama prie iš anksto paruošto „pagrindo“. Tvirtinant pakabinamą šviestuvą geriausia, jei įtempiamos lubos ir šviestuvas būtų atskirti stikliniu gaubtu.

Į viršų nukreiptoms lempoms būtina naudoti energiją taupančius elementus, kad būtų išvengta plėvelės perkaitimo. Jei renkatės įprastas kaitinamąsias lempas, turite išlaikyti 40-50 cm atstumą tarp jų ir įtempiamų lubų.


Įtempiamos lubos Lietuva