Loading...

Parenkame įtempiamų lubų apšvietimą

Parenkame įtempiamų lubų apšvietimą
Parenkame įtempiamų lubų apšvietimą

Teisingas apšvietimo pasirinkimas dažnai vaidina pagrindinį vaidmenį kuriant interjerą: ryški, išsklaidyta ar prislopinta šviesa atliks ne tik estetinę funkciją, bet ir tiesioginę praktinę paskirtį.

Ir jei patyręs dekoratorius vizualiai išplečia  erdvę naudodamas apšvietimą, priešingai  nepatyręs „meistras“ gali sugadinti iš pradžių sėkmingą interjero vaizdą.

Plačiai naudojant įtempiamas lubas, sparčiai vystosi ir susijusių produktų, įskaitant apšvietimą, rinka.

Apšvietimo elementų montavimo patogumas ir lengvumas projektuojant įtempiamas lubas yra viena ryškiausių tokio tipo paviršių funkcinių savybių. Lubinis, įleidžiamas, pakabinamas apšvietimas, įvairūs šviestuvai pagal šviesos intensyvumą, lempos tipą ar lempos dizainą – visa tai veda prie keblios situacijos renkantis.

Ką reikia žinoti renkantis įtempiamų lubų apšvietimą?

Visų pirma, norint pasirinkti saugiausia ir tinkamiausią jūsų interjerui apšvietimo variantą, reikia atsižvelgti į pagrindines įtempiamų lubų savybes:

  • Įtempiamų lubų konstrukcija surenkama taip, kad tarp betono ir įtempiamų paviršių liktų kelių centimetrų atstumas.
  • Tampri plėvelė bijo perkaitimo
  • Įleidžiamas apšvietimas.

Kaip įtempiamose lubose montuojami įleidžiami šviestuvai?

Įtempiamų lubų paviršiuje įmontuotiems šviestuvams specialistai elemento įrengimui numatytose vietose sukuria specialias „bazes“, kurios tvirtinamos ant betoninių pagrindinių lubų; kiekviena "baze" tiekiama energija.

Sumontavus įtempiamas lubas, jų paviršiuje nustatomos vietos, atitinkančios kiekvienos iš šių „bazių“ vietą, šiose vietose specialistas ant lubų priklijuoja sutvirtinantį žiedą, o tada išpjauna angą lempai tvirtinti. Pažymėtą,  apšvietimo elementas turi turėti išorinę dalį,  paslepiančią  armuojančius žiedus.

Lempos saugos ir temperatūros sąlygos

Siekiant išvengti lempos perkaitimo (virš 60°C) ir atitinkamai pašalinti riziką, kad ji atsitrenks į tamprią plėvelę, būtina pasirinkti apšvietimo elementą, kurio galia ne didesnė kaip 35 W. Turėtumėte žinoti, kad lempa yra galingesnė už šį parametrą, ji turi turėti didelę išorinę dalį, esančią  tinkamame atstume nuo norimo lubų lygio.

Įleidžiamų šviestuvų lempų tipai

  • 1) Energijos taupymas

Tokios lempos turi didžiausią šviesos srautą, palyginti su tradiciniais kaitriniais elementais. Energiją taupantis elementas susideda iš stiklinio vamzdelio, užpildyto gyvsidabrio garais ir inertinėmis dujomis, šio vamzdžio vidiniai sluoksniai yra padengti fosforu.

Aukšta įtampa nustato elektronų judėjimą, o jiems susidūrus su gyvsidabrio dalelėmis susidaro UV spinduliuotė, kuri mūsų akimis matoma kaip švytėjimas.

Įtempiamose lubose tokios lempos naudojamos retai: dėl sudėtingos lempos konstrukcijos ir didelio dydžio ,konstrukciją reikia nuleisti iki 12 cm, o tai būtina  butui mieste.

  • 2) LED

LED lempos daugeliu atvejų tarnauja kaip papildomas dekoratyvinis apšvietimas. Minkšta išsklaidyta šviesa, geras energijos taupymas ir ilgas tarnavimo laikas, tokie apšvietimo elementai yra labai paklausūs tarp vartotojų, montuojami įvairios tekstūros įtempiamose lubose.

Didelio kontrasto LED lempos apšvietimas užtikrina geriausią objektų spalvų atkūrimą ir vizualinį aiškumą. Įtempiamos lubos montuojant LED lempas turi būti nuleistos iki 5-6 cm.

  • 3) Halogenas

Pagrindiniai įterpimai nuimami elementai, kurie montuojami įtempiamose lubose, yra halogeniniai.

Svarbu: halogeninės lempos su įmontuotu šilumos atšvaitu (GU10, GU5, GU3) skirstomos į du tipus:

  • su atšvaitu priekyje (pažymėta kaip Alum arba nepažymėta),
  • ir atitinkamai su atšvaito nugara (Dichroic).

Alum halogeninėje lempoje elemento generuojama šiluma atsispindės į patalpą, o Dichroic – už įtempiamų lubų, todėl lempa ir oras už konstrukcijos perkaista, todėl verta rinktis Alum halogenines lempas. Įtempiamas lubas reikia nuleisti 7-8 cm, jei yra halogeninis elementas.


Įtempiamos lubos Lietuva